Infračervené kúrenie

Funkcia infračervených panelov

Infračervené kúrenie pracuje odlišným spôsobom oproti klasickým konvenčným zariadením. Základné funkcie infračerveného kúrenia spočíva v tom, že sálajú infračervené lúče, ktoré zahrievajú predmety pred sebou. Infračervené panely sú elektrickými spotrebičmi – výhrevné teleso panelov transformuje až 95% elektrickej energie na energiu tepla a sála ho formou infračervených vĺn do priestoru.

Funkcia sálanie je ohrev predmetov v priestore, od ktorých sa ďalej ohrieva vzduch. Predmety v priestore sami ohrievajú vzduch. Tento spôsob rovnomerne zahrieva miestnosť bez vírenie prachu. Preto sú infračervené panely zdraviu prospešné a veľmi komfortné. Rozdiel teploty pri strope a pri podlahe sa líšia o 2 ° C. Žiadne konvenčné kúrenie ani podlahové túto schopnosť nemajú.

Čo je infračervené žiarenie
Infračervené žiarenie je súčasťou elektromagnetického spektra. Medzi viditeľným žiarením a mikrovlnami sa nachádza infračervené žiarenie.

Dôležité je povedať, že žiarenie je zdraviu neškodné. Často si ľudia mylne nahovárajú, že je to naopak. Pravda však je aj taká, že všetky živé organizmy svojim telesným teplom vyžarujú infračervené žiarenie, ktoré je však pre ľudské oko nepostrehnuteľné.

Napríklad krbové kachle pracujú taktiež na princípe sálania.

Technológia
Panely spoločnosti FIRST Heating Systems sú špeciálne navrhnuté tak, aby boli plnohodnotným primárnym vykurovaním. Väčšina infračervených panelov na trhu disponuje povrchovou teplotou okolo 80 – 100 ° C. Panely FIRST Heating Systems disponujú priemerne 130 ° C vo vertikálnej polohe a priemerne 150 ° C v horizontálnej polohe. Vyššia povrchová teplota je výrazný faktor, ktorý prispieva lepšiemu sálanie tepla. Ďalšími faktormi sú materiál, ktorý sála a farba. Jeden z najlepších materiálov pre sálanie sú predmety zo skla a keramiky.

Domácnosti
Vykurovací systém spoločnosti FIRST Heating Systems prináša významnú úsporu nákladov na vykurovanie domácnosti. Obstarávacie náklady sú výrazne nižšie ako náklady za plynové kotly, rozvody, vykurovacie čerpadlá.

Inštalácia je jednoduchá. Kábel od panelu dáte len do zásuvky a ihneď kúrite. Naše infratopné panely potrebujú iba elektrinu. Panely sú elegantné na pohľad a nezaberajú veľa miesta.

Je pravda, že elektrina je v súčasnej dobe drahá, avšak je to naozaj tak? Keď vykurujete elektrinou je možné si zažiadať dodávateľa elektriny o zníženú sadzbu.

Vykurovací systém spoločnosti FIRST Heating Systems je ideálnym riešením pre prízemné rodinné domy, bytové domy, chaty, chalupy i do garáže alebo domáce dielne. Panely FRAME BASIC a ELEGANT BASIC s IP54 sú vhodné aj do kúpeľní.

Panel je masívny, môžete si ho odviesť na akékoľvek miesto a prikúriť si.

Komerčné priestory
Panely spoločnosti FIRST Heating Systems dotvára moderný vzhľad kancelárií, obchodov, reštaurácií, hotelov, obchodných prevádzok, ale tiež vhodné riešenie do výrobných hál a kostolov. Panely FRAME BASIC A ELEGANT BASIC s IP54 sú vhodné do prašného a vlhkého prostredia.

Slovenčina